pazarlama-cesitleri

NEDİR?CRM Nedir, Ne İşe Yarar?
PAZARLAMA YÖNETİMİ SÜRECİ: NEREDEN BAŞLAMALI?

https://fbmcafe.com/pazarlama-cesitleri-nelerdir/
VİRAL PAZARLAMA
GERİLLA PAZARLAMA
DİJİTAL PAZARLAMA
NİŞ AĞLAR VE ONLİNE TOPLULUKLAR DA SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI
TWİTTER
2004 yılında, Twitter’ın da çatısı altında kurulacağı Odeo isimli bir şirket faaliyete geçiriliyor. 2005 yılında Odeo, “Podcasting” isimli servisini tanıtıyor, fakat beklenen ilgi görülmüyor. Şubat 2006’da Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Williams ve Biz Stone, insanların durumlarını mesaj olarak paylaşabileceği bir proje üzerinde çalışmaya başlıyorlar.Bu çalışma sonrasında orijinal fikri Jack Dorsey’e ait olan “Durum” konsepti ortaya çıkıyor, Mart ayının ilk günlerinde Noah Glass’ın önerisiyle isim olarak Twitter seçiliyor.

2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilmesinden bu yana Twitter, dünya çapındaki popülaritesini gün geçtikçe arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama ara yüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS’i olarak anılmaya başlamıştır. 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak kullanılabilir hale gelmiştir. Twitter üzerindeki kullanıcıların etkisinin takipçi sayısından ziyade kullanıcının tweetlerine gelen retweetlere bağlı olduğu ortaya konmuştur.

twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış “tweet“ (Türkçe cıvıldama) adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “internetin SMS’i” olarak tanımlandı. Mart 2016’da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Buraya kadar olan kısım wikipedia’dan alıntı yapılmıştır.

Haziran 2014 itibari ile Twitter’da her gün toplam 500 milyon tweet gönderen aylık 271 milyon aktif kullanıcı bulunmaktadır. Twitter’daki cinsiyet dağılımı neredeyse yarı yarıyadır. Kullanıcıları %78’i mobildir ve %77’si ABD’nin dışından bağlanmaktadır. Öncelikli olarak dünya etkinliklerine, televizyon şovlarına ve işle ilgili konulara odaklanmaktadır.

İnsanlar sosyal platformlar arasında en çok Twitter hesap oluşturmaktadır. En büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un aksine Twitter kullanıcıları daha yaşlıdır. Buda Twitter’ı daha nüfuz sahibi olmasını nedeniyle Twitter üzerinden pazarlama faaliyetlerini ayrıca incelememiz gerekmektedir.

Henüz diğer sosyal medya mecralarında pazarlama faaliyetlerinizi yürütebileceğiniz makalelerimi okumadıysanız okumak istediğiniz başlığa tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Niş Ağlar Ve Online Topluluklar İçin Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Facebook İçin Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Google+ İçin Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Instagram İçin Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Pinterest İçin Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Twitter İçin Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Eğer bu makalemin faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve yorum yazmayı unutmayınız. Çünkü sizlerin destekleriyle kendimi geliştirebilir ve ihtiyaçlarınıza daha etkili cevap vermemi sağlayabilirsiniz.

Bültenimize üye olun
fbmcafe içeriklerini güncel olarak takip etmek için haftada bir kez yolladığımız e-bültenimize üye olabilirsiniz

İsminizi buraya girin

Email adresinizi buraya giriniz
Gizlilik Politikamız Gereği Tüm Bilgileriniz fbmcafe bünyesinde saklı kalıp, kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

RELATED POSTS

Sfenks Kedisi Özellikleri Ve Bakımı
By ÖZGE

Gelecekte Popüler Olacak Meslekler!
By ÖZGE

Pinterest
By BURAK

Gize Piramitleri
By ÖZGE
ABOUT THE AUTHOR
BURAK My Other Posts
LEAVE A REPLY

Comment Text*
Name*
Email*
Website

Bir cevap yazın