Tmyo

Terme Meslek Yüksekokulu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senatosunun 19.11.1998 tarihli senato kararı ile Terme Meslek Yüksekokulunun açılmasının kabulüne ve kararın Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına teklif edilmesine karar verilmiştir. Yükseköğretim kurulunun 18.02.1999 tarihli yazısı ile YÖK tarafından Terme Meslek Yüksekokulunun açılması uygun bulunmuştur. Yüksekokulumuz 2001-2002 Eğitim Öğretim yılında 64 öğrenci ile eğitime başlanmıştır.

Yüksekokulumuz 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü Muhasebe Programı 225 öğrenci, Pazarlama Bölümü Pazarlama Programı 124, Dış Ticaret Programı 56, Gıda İşleme Bölümü Gıda Teknolojisi Programı 162 öğrenci, Gıda Kalite Kontrol ve Analizleri Programı 108 öğrenci olmak üzere toplam 675 öğrenci ile Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.


Merhaba! Her gün bir bisiklet elçisiyim, gece oyunculuğa çıkıyorum ve bu benim sitem. Samsunda yaşıyorum, bıdıbıdı adında harika bir köpeğim var ve ben de kuymak yemeyi  severim. (Ve yağmura yakalandım.)

…or something like this:


Okulumuz  1999’da kuruldu ve o zamandan beri halka kaliteli bir hizmet ve üniversiteli olma ve yaşama ile ilgili kalite sağlıyor. Terme şehrinde bulunan, 20’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve TMYO topluluğu için her türlü harika şeyi yapıyor.

TMYO öğrencileri olarak sokakta, okulda koridorda, bakkalda, manavda, fırında, şehrin her yerinde halkla ilişkilerde örnek davranış ve eleştirel yaklaşım ve insan sevgisi ile dolu , kendiyle barışık, hoşgörülü tavırlarınızla … Sizlerinde Samsun ili ve Termeye bir şeyler katacağınıza inanıyor, görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.